W ślady ojca – Daniel Steel

Powieść W ślady ojca (Danielle Steel) rozpoczyna się od historii Jacoba i Emmanuelle. Jest tok 1945. Dochodzi do wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego przez Amerykanów. Wśród osób, które przeżyły piekło wojny znalazł się właśnie Jacob oraz Emmanuelle. Piekło wojny doprowadziło do tego, że stracili oni w niej wszystkich oraz wszystko co mieli. Odnajdują siebie i to jest dla nich ogromnym pocieszeniem. Odkrywają miłość, która zapewnia im nadzieję na lepsze jutro. Pragną rozpocząć nowe życie wolne od wszystkiego czego doświadczyli. Miejscem, w którym pragną budować swój nowy świat jest Nowy Jork. Wspólnie budują swoją rzeczywistość ubraną w ciężką pracę, dobrobyt, aż w końcu dużą fortunę, z której korzystają oni oraz ich syn Max.

Mija dwadzieścia lat. Syn jest dorosłym mężczyzną, który realizuje się jako błyskotliwy biznesmen, przekonany że nie ma rzeczy niemożliwych. Stanowi on uosobienie przekonania, że Stany Zjednoczone zapewniają nieograniczone niczym możliwości. Wierzy, że koniecznie należy porzucić smutek, który odbija się negatywnie na jego rodzinie. Marzy o osiągnięciu sukcesu, tak jak jego ojciec. Jednakże, chłopak przekonuje się że niestety nie wszystko w życiu przebiega jak w wyreżyserowanej bajce, że nie wszystko jest tak jak byśmy pragnęli. Młody człowiek zmuszony jest do dokonania czegoś, czego nigdy dotąd nie czynił, a więc do podjęcia walki, przetrwania, a także przekonania się czym tak naprawdę jest podążanie śladami ojca.

W ślady ojca (Danielle Steel) – mistrzyni literatury obyczajowej

Powieść jest historią przenosząca czytelnika od zniszczonej powojennej Europy do sukcesu oraz luksusu Nowego Jorku. Danielle Steel podejmuje poruszającą opowieść o trzech pokoleniach odważnych oraz bardzo kochających ludzi. Jest to powieść, która daje nadzieje oraz jest hołdem złożonym rodzinie, która wspólnie potrafi przetrwać najgorsze i najtrudniejsze próby. Autorka osiąga w powieści wielki sukces, gdyż jest to powieść przeznaczona dla kobiet w każdym wieku. Każda dziewczyna może odnaleźć w osobach zawartych na kartach powieści, siebie, własne problemy, trudności, a także zmagania. Historia przedstawiona w powieści daje również nadzieję, marzenie, wytchnienie oraz zmusza do refleksji nad własnym życiem. Jest to także wiara w to, że dobro i miłość zawsze osiągają zwycięstwo.

Danielle Steel to osoba, której pasją jest oczywiście pisanie, radością dzieci, natomiast jej ogromne hobby to zwierzęta. Napisała 170 książek, które zostały wydane w 69 państwach, a ponad dwadzieścia powieści doczekało się ekranizacji filmowej. Jest to mistrzyni literatury obyczajowej, która niemal w każdej powieści osiąga sukces.